Yurtdışından hangi içkiler alınmalı?

Yurtdışından hangi içkiler alınmalı?

Alkol tüketicilerinin genel stratejisi en pahalı içkileri yurtdışından alarak içkiyi ucuza getirmektir. Ama bu strateji ne yazık ki evde kokteyl yapmayı sevenler için anlamsız. Eğer yurtdışına gidiyorsanız ve ülkeye birkaç şişeyle dönme şansınız varsa, Türkiye’de satışı yapılmayan veya çok az bulunan içkileri getirmenizi öneririm.

Yabancı bir ülkenin market raflarında görünce kaçırmamanız gereken birkaç içki:

Midori

MidoriMidori çok tatlı, açık yeşil bir japon kavunu likörüdür. Japonya, ABD ve Fransa’da (Fransa’da üretilenler biraz daha tatlıdır) üretilir. Şekerli tadı ve parlak yeşil renginden dolayı çok değerli bir kokteyl malzemesidir. (Midori hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.)

 

Blue Curaçao Likörü

Blue CraçoBlue Curaçao  parlak açık mavi renkli, bir turunçgil likörüdür. Birçok markanın pazara sunduğu bu likörün alkol oranı %15 ila %40 arasında değişmektedir. Hollanda Krallığı’na bağlı Curaçao adasında Valencia türü portakal ağaçlarının melezleştirilmesi ile üretilen laraha ağaçlarının meyvesine mavi boya katılarak yapılır.  Sek içilmesi keyifli olmayan bu likör kokteyllere müthiş bir mavi renk verir.

Elinizde yoksa alkolsüz olan ama aynı tadı ve rengi veren Monin’in Blue Curaçao şurubu ile idare edebilirsiniz. 1 ölçü blue curaçao likörü aşağı yukarı 1/2 oranında Monin Blue Curaçao şurubuna denk gelir.

Eristoff Black

Eristoff BlackEristoff’un simsiyah renkteki yabani böğürtlenli votkası. Alkol oranı %20 olan bu votka, hem sek olarak çok rahat içilebilir hem de kokteyllere ayrı bir renk, ayrı bir tat verir.

 

 

Hpnotiq

HpnotiqHarika bir mavi renge sahip bu içki; egzotik meyve suları, Fransız votkası ve biraz da konyak karışımından oluşuyor.

Reklam

Yurtdışından hangi içkiler alınmalı?’ için 18 yanıt

  1. Geri bildirim: Tokyo Tea | Evdeki Bar
  2. Geri bildirim: Kick Ass | Evdeki Bar
  3. Geri bildirim: Scooby Snack | Evdeki Bar
  4. Geri bildirim: Kick Ass – Evdeki Bar
  5. Geri bildirim: Scary Nazi – Evdeki Bar
  6. Geri bildirim: Gator Tail – Evdeki Bar
  7. Geri bildirim: H-Bomb |
  8. Geri bildirim: Hpno-Rita |

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.