Mama Shelter İstanbul’da kokteyl içmeyin

Birkaç gün önce bir grup arkadaşla bu aralar oldukça “in” olan Mama Shelter İstanbul’a gittik. Rooftop denen terastaydık. Önce bir şeyler yedik, yemekler iyi ama servis oldukça kötüydü. Sonra da bara geçip, birkaç kokteyl denedik.

Alabama SlammerMenüde yer alan Alabama Slammer oldukça kötüydü. Evde bugüne kadar denemedim ama bildiğim kadarıyla Amaretto, Southern Comfort, cin ve portakal suyuyla yapılıyor. Güzel bir kokteyl olmadı. Galiba mekanın formülünde bir sıkıntı vardı. Ayrıca kokteylin servisini IKEA’nın su bardağında yapmaları da ayrı bir ilginçti.

killKiller Queen’in tadını biraz beğendim. Ama bir daha Mama Shelter İstanbul’a gidersem, tekrar sipariş edeceğimi düşünmüyorum. İki kere Killer Queen siparişi verdim; birinde tarçın çubuğu vardı, diğerinde yoktu. Bir içkiye 30 TL verdikten sonra, insan biraz özen istiyor açıkçası.

Apple MartiniBaktık menüden bize hayır yok; menüde yer almayan iki kokteyl siparişi verdik. Apple Martini oldukça iyiydi. Alkol oranı düşüktü ama lezzetini iyi tutturmuşlardı. En başarılı kokteyl ise Old Fashioned’dı. Bu kokteyli kötü yapmak zaten ayrı bir başarı gerektirir.

Long Island 2Long Island Ice Tea söylediğimizde ise bir barmenin ne kadar şuursuz olabileceğini gördük. En iyi Long Island Ice Tea tarifini önümüzdeki günlerde paylaşacağım ama şimdiden şunu çok net söylemeliyim; Long Island Ice Tea kokteylinin rengi “soğuk çay”a benzemelidir. Bize getirilen kokteyl ise adeta bir nükleer santralin atık borusundan doldurulmuştu. Hiçbir kokteylde ben böyle iğrenç renk görmemiştim. Lezzet kısmına hiç girmiyorum bile.

Kısacası Mama Shelter İstanbul eğlenmek için doğru bir mekan. Ama ananızdan, babanızdan  cebinize tonla para akmıyorsa, Mama Shelter İstanbul’dan kokteyl almamanızı öneririm. Evde içip gidin, orada elinizde birayla takılın. Hafta içi günlerde bile yakışıklı/güzel insanların çılgınlar gibi dans ettiği ilginç bir mekanmış.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.