Alkollü bir gecenin sabahında pamuk gibi uyanmak

Baş ağrısıÇok içtiğiniz bir gecenin ardından, mutlaka baş ağrısıyla uyanacağınızı unutmayın. Ama bu baş ağrısını minimuma indirmenin ve mide bulantısını ortadan kaldırmanın yolları var. Aşağıdaki maddelere uyduğunuz takdirde bol alkollü bir gecenin sabahında çok az sıkıntı yaşayacağınızı söyleyebilirim.

  • Öncesinde protein ağırlıklı, mümkünse de kırmızı et ağırlıklı beslenin. 
  • Hem içerken hem de içtikten sonra bol su içmeyi unutmayın. Yatmadan en az 1 saat önce 2 su bardağı su için. Ne kadar çok tuvalete giderseniz, alkolü o kadar hızlı atacağınızı unutmayın.
  • Bol alkollü bir mideye ıslak hamburger, midye dolma gibi sindirilmesi zor şeyler sokmayın. Bu tür yiyecekler midenizin sabah bombok olmasına neden olur. Çok açsanız, tost ekmeği ve kuru ekmeği tercih edin. Yanında yoğurt harika bir tercih olur, mideyi yumuşatır.
  • Yatmadan hemen önce bir su bardağının yarısına ayran, diğer yarısına soda koyduktan sonra karıştırıp için. Sabah midenizde hiçbir sıkıntı olmadan uyanacaksınız. 
  • Sabah kalkınca bir adet Alka-Seltzer için. Reçetesiz satılan ve tam olarak bu tür durumlarda hayat kurtarması için yaratılmış bir ilaç. 
  • Distile içkilerle (rakı, brendi, viski, rom, cin, votka, konyak, likör)  fermante içkileri (bira, şarap, şampanya, vermut) çok karıştırmamaya dikkat edin.
Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.