Tanıtım: Jack Daniel’s Old No.7

Jack_Daniel's_Old_No._7Jack Daniel’s Old No.7 ürünü Jack Daniel’s markasının ilk ürünü ve uluslararası viski pazarında en çok paya sahip viskidir. Uygun fiyata iyi lezzete olan viskinin alkol oranı %40’tır. Jack Daniel’s Old No.7’de karamelleştirilmiş mısır ve beyaz karabiber tadı ön planda yer alıyor. Arka planda da kömür közü tadı damağa geliyor. Yumuşak içimli bir viskidir.

Jack-Daniels-1908Jack Daniel’s Old No.7 yıllanma işlemi için yeni kavrulmuş meşeden yapılan fıçılara doldurulmadan önce sert akçaağacından elde edilen odun kömüründen damla damla yavaşça akıyor. Ürüne yumuşak tadını veren bu özel işlemdir. Jack Daniels’ın tüm viskileri gibi Old No.7 de süreye göre değil, tadımcılarının vereceği uygunluğa kadar fıçılarda dinlendirilir. Jack Daniel’s Old No.7’nin ortalama dinlendirilme süresi 4 yıldır. Şimdi soracaksınız; madem viski 4 yaşında neden ürünün adı Old No.7! Damıtım evini ilk kurduğunda Jasper Newton Daniel’a kayıt numarası olarak 7 verildi, o da ürününü Jack Daniel’s Old No.7 olarak piyasaya sundu. İçki yasağı nedeniyle bir süre dükkanını kapattı ve yasağın kalkmasıyla birlikte kayıt numarası olarak 16 verildi. Ama o markasını değiştirmek istemedi ve Jack Daniel’s Old No.7 adı altında satışa devam etti.

Jack Daniel’s viskilerinin tümü gibi Old No.7  de Tenessee türündedir.

Biliyor muydunuz?

  • Van Halen grubunun bas gitaristi Michael Anthony her konserde bir şişe Jack Daniel’s Old Number 7 bitirir. Ayrıca Jack Daniel’s Old No.7 şişesi şeklinde bir gitarı da vardır.
  • En bilinen Jack Daniel’s No.7 içicisi Frank Sinatra’dır. 1988’de cenazesi defnedilirken mezarına bir şişe Jack Daniel’s No.7 koyulmuştur.
Reklam

Tanıtım: Jack Daniel’s Old No.7’ için 4 yanıt

  1. Geri bildirim: Nightmare – Evdeki Bar
  2. Geri bildirim: Jack Knife |
  3. Geri bildirim: Java Jack |
  4. Geri bildirim: Whiskey Sunset |

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.