Coffee Craft’ta Lynchburg Lemonade isimli limonata

Bir cuma akşamı arkadaşımla birkaç bira devirelim dedik ve rotamızı Kadıköy’e çevirdik. Bilen bilir; pub ortamını seven biriyseniz, Kadıköy doğru bir seçimdir.

coffe_cgpexdfv_syyq6e4j-vdtixpgsKadıköy sokaklarındaki kalabalığı görünce iyi bir pub’da güzel bir masa bulma konusunda kaygılanmaya başladık. Tam Akmar Pasajı’nın aşağıda sokağından yürürken, Coffee Craft isimli mekana gözümüz takıldı. Girişinde iki kişilik bir masa boştu; sigara içilebilen alanda, dibinde soba olan harika bir masa… Bu fırsatı değerlendirdik ve oturduk.

Aklımızda bira içmek vardı ve hakkını verdik. Tuborg, Guiness derken garsonlardan biri “kokteyllerimizi denemek ister misiniz?” diye sordu. Cevabın ne olduğunu tahmin etmişsinizdir…

Menüye biraz baktık. Kokteyl menüsünde oldukça fazla alternatif vardı. Riske girmemeye karar verdik ve tarifleri artık standartlaşmış birer kokteyl söyledik; Jager Bomb ve Lynchburg Lemonade.


img_1887Jager Bomb olması gerektiği gibiydi. Yaklaşık yarım kutu Red Bull dolu bardağın içine ters döndürülerek koyulmuş bir shot Jagermeister. Olması gereken şekilde yapılmıştı; ne iyi, ne kötü diyebilirim. Ben Jagermeister’i çok sevdiğim için keyifle içtim. Hatta Jagermeister shot’ın beklediğimden daha büyük olduğunu bile söyleyebilirim, ya 4 ya 5 cl’di.

 

img_1896Lynchburg Lemonade ise hayatımda içtiğim en kötü Lynchburg Lemonade’di. Arkadaş, bu kokteylin içeriğinde kullanılan malzemeler ve ölçüler standarttır, Google’a yazsan yanlış bir tarif bulma olasılığın çok düşün, sen bu kokteyli nasıl bu kadar kötü yapabilirsin! Sen nasıl bir barmensin acaba! Viskinin tadı neredeyse hiç gelmiyor; sembolik olarak damlatıldığı belli. Triple Sec’in var olup olmadığı ise soru işareti. İçinde o kadar şeker ve limon suyu vardı ki, adeta limonatan farksızdı. 

Yeterince bira içtiğimiz için keyfimiz epey yerindeydi, kokteyllerde yaşanan durumu tatsızlığa çevirmek istemedik. Patlamış mısır siparişi ve bira siparişi verirken  verirken, Lynchburg Lemonade’in kötü olduğunu ve viski tadının gelmediğini garsona söyledik. O da gayet iyi niyetle “Keşke daha önce söyleseydiniz, viski ilavesi yapılırdı” dedi. Ama o kokteyl viski ilavesiyle kurtulabilecek bir durumda değildi ne yazık ki… Baştan sona yanlıştı.

Jager Bomb’a 26TL, Lynchburg Lemonade’e 31TL verdik. Fiyatlar makul, keşke lezzetleri de aynı şekilde olsa…

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.