RANCHERO SUADİYE’DE MARGARITA VERDE

Meksika mutfağını İstanbul’da en iyi deneyimleyebileceğiniz mekan bence Ranchero’dur. Türkçe’de “Meksika Yerlisi” anlamına gelen Ranchero’nun Suadiye ve Nişantaşı’nda birer şubesi var. Yoğun övgülere kayıtsız kalamayarak, sonunda Suadiye Şubesi’ne gittim ve bugüne kadar gitmediğime pişman oldum. Ranchero’nun menüsü oldukça zengin ve açıkça söylemeliyim; yemeklerin hepsi birbirinden güzel. Yediklerim bana kalsın, ben size içtiklerimi anlatayım.

Menü kokteyl içmek isteyenleri tatmin edecek şekilde oluşturulmuş. Elbette asıl aktör Margarita. Margarita’nın 21 farklı çeşidini/versiyonunu menüde görüyorsunuz. Fiyatları 32TL ila 40TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar kokteyllerin lezzetine göre aslında uygun; verdiğiniz paraya değiyor. Ben Blue Margarita (tekila, triple sec, blue curaçao, limon suyu), Apple Margarita (tekila, triple sec, limon suyu, elma) ve Margarita Verde’yi (tekila, triple sec, sweet&sour, fesleğen, salatalık, misket limon) denedim. Başta Margarita Verde olmak üzere hepsi oldukça iyiydi. Margarita Verde hem görünüşü ile cezbedici hem de sıcak yaz günlerinde ferahlatıcı bir özelliğe sahip. Ayrıca tadı da oldukça doygun. Margarita Verde gerçekten başarılı bir kokteyl.

Mekanda Margarita özelinde denemeler yaptım ama diğer kokteyllerinin de oldukça iyi olacağını düşünüyorum. Ranch Tequila, Chocolate Mojito ve Submarino Michelada’nın isimlerini bir dahaki sefere tatmak üzere not aldım.

Bara şöyle bir göz attım; tekilada genelde Olmeca ve Sierra kullanıyorlar. Yani %100 agave olmasa da iyi tekilalar kullandıklarını söyleyebilirim. Fiyatlar da kokteyllerin lezzetlerine göre oldukça iyi. “Yolunuz Bağdat Caddesi’ne düşerse uğrayın” diyemeyeceğim, mutlaka önden rezervasyon yapın.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.